You are currently viewing Stal a beton – przewaga metali w budownictwie i konstrukcjach

Stal a beton – przewaga metali w budownictwie i konstrukcjach

  • Redaktor naczelny Redaktor naczelny
  • Post category:Bez kategorii
  • Post comments:0 Komentarzy

Bezpieczeństwo jest podstawowym celem każdego budynku; stal zapewnia większość korzyści związanych z bezpieczeństwem, których każdy oczekuje po wejściu do budynku.

  • Stal jest niepalna. Nie ulega zapaleniu ani nie rozprzestrzenia płomieni.
  • Po odpowiednim pokryciu jest odporna na rdzę i korozję.
  • Nie pleśnieje i nie gnije.
  • Odporna na odpryskiwanie i kruszenie się podczas ekstremalnych ruchów.
  • Konstrukcja stalowa, gdy jest zbudowana zgodnie z kodeksem, będzie chronić mieszkańców i zawartość przed ogniem, silnymi wiatrami, ciężkim śniegiem i lodem w warunkach, które mogłyby spalić, roztrzaskać lub zawalić budynek zbudowany z betonu lub drewna.

Przewidywalne właściwości stali pozwalają projektantom i wytwórcom na spełnienie wąskich tolerancji z precyzją i dokładnością. Eliminowane są różnice w cięciu, wykrawaniu i walcowaniu, które występują w przypadku ręcznych procesów wykonywanych na miejscu. Stalowe elementy konstrukcyjne mają znaną wytrzymałość i wymiary, co pozwala architektom i inżynierom dokładnie przewidzieć wykonalność ich projektów.

Stal konstrukcyjna jest bardzo elastyczna. Można ją formować w dowolne kształty, nie zmieniając jej właściwości. Można ją przekształcić w arkusze lub w druty, zgodnie z projektem.

Elementy ze stali konstrukcyjnej są lżejsze i mocniejsze niż nośne wyroby drewniane lub betonowe. Typowa stalowa konstrukcja nośna jest od 30% do 50% lżejsza niż jej drewniany odpowiednik. To sprawia, że stalowa konstrukcja ramowa jest znacznie mocniejsza i trwalsza niż tradycyjne alternatywy z drewnianymi ramami.

Elastyczność i wyrazistość. Stal, z natury, jest materiałem elastycznym, który może wytrzymać duże obciążenia. Obecnie można tworzyć elementy stalowe o różnych kształtach i rozmiarach, które zapewniają wysoką wytrzymałość konstrukcyjną. Wszechstronność stali pozwala architektom wcielać w życie śmiałe pomysły: nadawać dowolne kształty przestrzeni wewnętrznej, modyfikować budynek w trakcie budowy i skutecznie integrować media.

Dodaj komentarz